Kapat

801 Panathinaikos – Real Madrid EuroLeague Basketbol Tahminleri 19 Nisan

Başkan Giannakopoulos’un açıklamaları ile Euroleague’de geleceği belirsiz olan Panathinaikos, seriye kasırga gibi bir başlangıç yaptı ve 140 saniyede 12-0’lık seri yakalayıp 5 dakikanın altında bir sürede de rakibine çemberi göstermeden bu seriyi 20-0’a çıkartıp farka koştu. Euroleague playoff’larında önceki 4 iç saha maçını ve son 7 maçını kaybeden Panathinaikos için makus talihi değiştirme adına çok iyi bir başlangıç oldu.

Calathes 3 çeyrekte 16 asist ile playoff rekorunu ve kendi kariyer rekorunu kırdı. Rivers eski takımına karşı sakatlığından yoktu. Mike James ne kadar spektaküler bir oyuncu olduğunu bu maçta da gösterdi. Ribauntlarda üstünlüğü rakibe kaptıran Real Madrid fazla top kaybı yaptı ve Doncic dışında düşük dış şut yüzdesi ile oynadılar.

Taylor kabus gibi bir maç çıkardı. Campazzo sakatlığından yok. Llull’un bu seride dönmesi bekleniyordu ama Atina’ya getirilmemişti. Real Madrid’in ilk maçtaki gibi hücumda aciz kalmayacağını düşünüyorum. Fakat Panathinaikos’un maça iyi bir başlangıç yapıp ilk yarıdan farkı açıp kazanmasını bekliyorum.