Kapat

963 Fenerbahçe – Baskonia EuroLeague Tahminleri 20 Nisan

Obradovic yönetiminde Fenerbahçe, playoff’larda oyunu başka bir seviyeye çektiğini Baskonia karşısında maçın başında yaptığı katı savunma ile gösterdi ve ilk yarıda 12 hücum ribaundu verse de 20 sayılık üstünlüğü yakaladı ve her ne kadar ikinci yarı savunma disiplininden kopsa da fark 8’in altına inmedi ve kazandılar.

15 hücum ribaunduna rağmen Baskonia, ribaundlarda üstünlüğü temsilcimize kaptırdı. Granger’in yokluğunda Vildoza enerjisi ile katkı verdi. Tabi gardların savunmasında hayal kırıklığı yaşadılar. Üçüncü çeyrekte devreye giren Janning dışında düşük dış şut yüzdesi ile oynadılar. Shengelia da ikinci yarı açıldı ve aldığı faullerle skor buldu.

Normal sezonun son 2 ayında çıkış yakalamış Poirier bu kez etkisiz kaldı. Fenerbahçe’de Sloukas takımı maestro gibi yönlendirirken Wanamaker da çok etkiliydi. Vesely her zamanki gibi enerjisini seyircinin desteği ile ile çok üst seviyeye çekti. 0/4 üçlük atan Kalinic’in şut isabeti bulması onun özgüvenyakalamasını sağlayacaktır.

Fazla top kaybı sorun olmadı. İlk maçta asistlerde kulüp playoff rekorunu kırmaya yaklaşan Fenerbahçe’nin ikinci maçta da hücumda uygun oyuncuyu yine rahat bulacağını ve maça çok kararlı bir başlangıç yapıp ilk yarıdan üstünlük kurmasını ve kazanmasını bekliyorum.