Kapat

963 Türkiye – Karadağ Basketbol Tahminleri 14 Eylül

2.Tur maçları başlıyor. Türkiye, Ufuk Sarıca koçluğunda önceki turda 6 maçta 4 galibiyet çıkardı. Bu maç öncesi hazırlık maçlarında Türkiye göz doldurdu. Almanya’ya karşı 21 sayı farkla kazanırken, sonraki maç Çek Cumhuriyeti’ne karşı ilk yarı 21 sayı geride olduğu müsabakayı maç sonu 9 sayı farkla kazanmasını bildik. Cedi Osman müthiş bir seviyede ve çok formda, Ersan, Furkan Korkmaz, Wilbekin ile harika bir kimya yakalandı.

Karadağ 6 maçta 3 galibiyet çıkardı. Bu maç öncesi 2 hazırlık maçı oynadılar, Fransa’ya 17, Yunanistan’a 11 sayı farkla yenildiler. Koç Mitroviç, maç öncesi yaptığı açıklamada Ankara’da Türkiye’ye karşı cehennem gibi bir ortamda oynayacaklarını ve asıl hedeflerinin Türkiye değil, Ukrayna maçı olduğunu belirtti. Türkiye’yi bu maçta büyük favori görüyor. Karadağ’da Radovic, Djurisic, Dubljevic takıma yeni katılan isimler. Valencia’nın yıldız oyuncusu Dubljevic tandem sakatlığı tam geçmemesine rağmen, oynayabileceğini açıkladı.

Türkiye, Ankara’da taraftar desteği, hazır ve formda oyuncu grubuyla maçın haklı favorisi, galibiyet gelecektir. Maç NTV’den yayınlanacak.