Kapat

964 Olympiacos – Zalgiris EuroLeague Tahminleri 20 Nisan

Playoff serisinin ilk maçı iki ekibin normal sezonun son maçına benzer bir şekilde gelişti. Olympiakos maçın başında 15 sayılık üstünlük yakalasa da Zalgiris yine geriden gelmeyi başardı ve maçı dengeledi. Spanoulis’in üçlüğü ile maçı uzatmaya taşıyan Olympiakos buna rağmen maçı kazanamadı.

Brandon Davies, 34 dakika sahada kaldı ve 21 sayı 6’sı hücum ribaundu olmak üzere 8 ribaunt ve 3 blok ile oynayarak kariyer maçını çıkardı. Milaknis başta olmak üzere kritik anlarda can alıcı üçlüklerde isabet kaydettiler. Oynamanın en zor olduğu bu deplasmanda çok az top kaybı yapmayı başardılar.

Olympiakos’ta Spanoulis yine tecrübenin gerektiği playoff’ta harika oynadı. Fazla top kaybı yaptılar. Printezis beklentilerin altında kaldı. Çok fazla süre alan Papapetrou da beklenen katkıyı veremedi. Son dönemde oynamayan Papanikolaou’nun durumu belirsiz. Her ne kadar Olympiakos tarafı kritik anlarda birçok hakem düdüğüne itiraz etse de hakemlerin adil bir maç yönettiğini söyleyebiliriz.

Olympiakos’un 2-0 geri düşüp geri dönüşü bugüne kadar mümkün olmamış duruma düşmeme adına maça yine çok agresif bir başlangıç yapıp ilk yarıdan çift haneli farkı zorlayacağını ve kazanacağını tahmin ediyorum.