Kapat

993 Fenerbahçe – Baskonia EuroLeague Tahminleri 18 Nisan

Son şampiyon Fenerbahçe, geçen sezonun en değerli oyuncuları Udoh ve Bogdanovic’i kaybetmesine rağmen Obradovic yönetiminde çok başarılı bir sezon geçirdi ve normal sezonu ikinci sırada tamamlayıp playoff’a giriyor. En az sayı yiyen ekipler. Sezona kötü başlayan Baskonia dördüncü hafta sonunda geçen sezon Valencia’yı şampiyonluğa ulaştırmış Martinez’in takımın başına geçmesi ile çıkış yakalayan Baskonia, playoff’a üst üste 3. sezonda da girmeyi başardı. Poirier son dönemde büyük bir çıkış yakaladı. Son maçlarda oynamayan Granger, İstanbul’a getirilmedi.

Koç değişimi sonrası Baskonia’nın 80’in altında kaldığı yegane maçlar Fenerbahçe karşısında oynadıkları maçlardı. İki maçta da düşük dış şut yüzdesi ile oynamışlardı. İki takım da en yüksek üçlük yüzdesi ile oynayan ekipler arasında yer alıyor. Takımların öne çıkan oyuncuları Vesely ve Shengelia’nın içerden performansı belirleyici olacak.

Fenerbahçe’nin önceki sezonlar Baskonia karşısındaki maçları hep çok zorlu geçmişti. Bu sezon da benzer şekilde gelişse de Fenerbahçe deplasmanda rakibi önceki sezonlardaki kötü görüntüsünü kırmıştı. Fenerbahçe’nin seyircisinin yaratacağı müthiş bir ambiyansla iç sahada genel olarak olduğu gibi ilk yarıdan üstünlük kurmasını bekliyorum. Baskonia, son 7 deplasman maçında handikapta kaldı. Sürpriz arayanlar maç sonu Baskonia’ya yönelebilir.