Kapat

998 Cska Moskova – Real Madrid EuroLeague Tahminleri 18 Mayıs

Euroleague’de Final Four denilince akla ilk gelen takım CSKA’dır. Euroleague tarihinin en özel hücum performanslarından birini gösteren ekipte Higgins de bu sezon çok ilerleme kaydetti. Arka arkaya 16. yılda 15. kez playoff’talar. Son 1 ayda oynamayan yılın savunmacısı seçilen Hines ve yine yılın beşine seçilen De Colo’nun sakatlığı geçti.

Geçen sezon Llull’a çok bağlı bir takım izlenimi veren Real Madrid, bu sezon Llull’un sakatlığına rağmen bu sezon da yılın en çok gelişme kaydeden oyuncusu seçilen Doncic önderliğinde iyi bir takım olmayı başardı. Playoff’a saha avantajı olmadan kalan ekip aynı zamanda kulüp tarihinin en ağır playoff mağlubiyetini tattıktan sonra oynadığı 3 maçı da kazanarak üst üste 6. sezonda 5. kez Final Four’a kaldı. Llull son 2 maçta takıma döndü ve kritik anlarda önemli katkı verdi.

Llull ve Rodriguez, kariyerlerinin başında 2006’dan sonra ilk kez karşı karşıya gelecekler. Real Madrid dev uzunları ile CSKA Moskova’ya karşı fiziksel üstünlük kurabilir. CSKA Moskova’nın da kısaları ile skor bulmakta zorlanmayacağını ve yüksek skor çıkacağını tahmin ediyorum. Özel etkinlikte ise Hines/Randolph eşleşmesinde Hines’ı, Clyburn/Ayon’da Clyburn’ü, Higgins/Carroll’da Higgins’i, Rodriguez/Llull’de Rodriguez’i ve De Colo/Doncic’te ise Doncic’i favori görüyorum.