Kapat

999 Fenerbahçe – Zalgiris EuroLeague Tahminleri 18 Mayıs

Şampiyon kadronun yıldızları Udoh ve Bogdanovic’i kaybetse de Fenerbahçe bu sezon daha geniş bir rotasyonla total olarak daha etkili bir oyun sergileyip alıştırdığı Final Four’a gelmeyi başardı. Bu sezon savunma verimliliğinde en iyi takımdılar. Geçen sezonki kadroya birçok kategoride üstünlük kurdular.

Kariyerinde 4. kez Euroleague’i kazanmayı hedefleyen ve hiç yarı finalde kaybetmemiş Sloukas, playoff’larda asist rekoru kırdı. Sezon başında ilk sekize girilmesine pek ihtimal verilmeyen Zalgiris, playoff’ta Olympiakos’a karşı saha avantajına sahip olmadığı seriyi kazanıp şampiyon olduğu 1999’dan sonra ilk kez Final Four’a kaldı. İstikrar abidesi Jankunas da 15. sezonunda Final Four’da yer alacak. En az dış şut deneyen takım olsalar da lig tarihinin en yüksek dış şut yüzdesinden biriyle oynadılar. Davies geçtiğimiz ayın en değerli oyuncusu seçildi.

Fenerbahçe’nin buralarda oynamaya alışan fazlası ile oyuncusu ile finale yükselmesini bekliyorum. Özel etkinlikte ise Melli/Jankunas’ta Melli, Vesely/Davies’te Davies, Datome/White’ta Datome, Sloukas/Milaknis’te Sloukas, Wanamaker/Pangos’ta Pangos, İlk yarı Alt/Üst’te Üst oynanabilir. İlk sayıyı hangi takım atar bahsinde ise Fenerbahçe diyorum.